Sarekovi synové
- Autor:
- Lamar
- Archivováno dne:
- 1. 10. 2003
- Délka:
- 45 635 slov (203 min.)
- Stav povídky:
- dokončená
- Přístupnost:
- obecná
- Varování:
- žádné
- Seriál (svět):
- nezařaditelné
- Období:
- konec 24. století
- Hlavní postava(y):
- James T. Kirk, Spock, Mi
- Kategorie:
- napětí, přátelství
- Pokračování:
- volné pokračování
- Spoiler:
- Volně vychází z knih Williama Shatnera, resp. ze závěrů, ke kterým v nich autor došel...
- Stručný obsah:
Píše se rok 2383 a Země se nachází ve válečném stavu s Vulkánem. Tedy, téměř...
- Poznámka autora:
Vlastním nákladem jsem si povídku vydala. Pochopitelně bez jakéhokoli honoráře. Ale pochlubit jsem se s tím prostě musela.
- Prohlášení:
Star Trek a související značky jsou majetkem společnosti CBS Studios Inc. a Paramount Pictures Corp. Tato povídka nemá v úmyslu porušit tato autorská práva, vznikla pouze pro pobavení a nebyla žádným způsobem honorována. Původní příběh, postavy a situace jsou vlastnictvím autora.
Sarekovi synové (Lamar)
Obsah
- Kapitán Kirk a já
- Jedna
- Dva
- Tři
- Čtyři
- Pět
- Šest
- Sedm
- Osm
- Devět
- Deset
- Jedenáct
- Dvanáct
- Třináct
- Čtrnáct
- Patnáct
- Šestnáct
- Sedmnáct
- Osmnáct
- Devatenáct
- Dvacet
- Dvacet jedna
- Dvacet dva
- Dvacet tři
- Dvacet čtyři
- Dvacet pět
Kapitán Kirk a já
Stalo se zvykem různých spisovatelů psát o svém vztahu k předmětu své tvorby. V knize Star Trek Nemesis vytvořil John Logan svou zpověď se stejným názvem, jako já tady a teď. Nuže dobrá. Můj vztah ke kapitánovi Kirkovi je veskrze schizofrenní.
Poprvé jsem se s ním setkala někdy v polovině 90. let minulého století. V televizi dávali film Khanův hněv. Z toho filmu jsem si tenkrát vůbec nic nezapamatovala, kromě toho, že tam hrál strašně protivnej chlap. Ricardo Montalban. Tady se omlouvám všem, kterých jsem se právě dotkla, ale prostě mi vadil (a vadí dodnes). Jo, a taky tam hrál jeden strašně fajn chlap, jenže jsem si nemohla vzpomenout, jak se jmenuje. No, víte, ten co jim tam velí…
Od té doby jsem se s kapitánem Kirkem setkala mnohokrát. Potkávám ho vlastně denně. Ať už na internetu, v televizi nebo při pohledu do své knihovny. Čím víc ho znám, tím víc se prohlubuje již naznačená schizofrenie. James Tiberius Kirk je odvážný, rozhodný, statečný, romantik. Popravdě je i ztřeštěný, nerozvážný, prudký, impulsivní, nelogický, egoistický, sukničkář… To z něj určitě činí dokonalého kapitána Enterprise, ale bůh nás chraň před Jamesem Kirkem jako člověkem. Spolupracovat s ním musí být obtížné a žít nemožné.
Změnu v mém chápání kapitána Kirka přinesly Shatnerovy knihy. Jeho Kirk je trochu jiný. Je starší, moudřejší, rozvážnější, logičtější. S nadhledem, ne nepodobným vulkánskému, se dívá na životní trable, které s přehledem řeší. Miluje Teilani a je jí věrný. Ovšem vystavuje se nebezpečí, že začne být protivný právě svou dokonalostí.
Když tak uvážím to, co jsem tu napsala, napadá mě vysvětlení. Kolik trekkies, tolik charakterů kapitána Kirka. Víme, že Kirk je dokonalý a představa dokonalosti je u každého jiná. Má představa Kirka se liší od Shatnerovy představy, stejně tak od představ, které prezentoval svatý Gene. Ovšem liší se i od představ T’Arei, T’Reah, Dieginy nebo třeba mého bratra.
Můj schizofrenní přístup ke kapitánovi Kirkovi se odráží i v názoru na možné setkání s kapitánem Kirkem (odlišit postavu a herce).. Předpokládám, že bychom se nakonec rozešli ve zlém. A to by mi bylo líto. No, nevím. Každopádně jsem přesvědčena, že by to byl zážitek vskutku nezapomenutelný... Pro oba :))
A navíc jsem kvůli němu rozvařila tvarohové knedlíky!
Následuje:
Jedna
CZ Kontinuum Star Trek fan klub a správa archivu Memory Alpha nepřebírají zodpovědnost za obsah, odpovídající charakteristiky ani za formu (gramatické nedostatky) uveřejněných povídek. Toto vše je výhradně zodpovědností autora.