Konspirace 2
- Autor:
- bubushow
- Archivováno dne:
- 25. 11. 2019
- Délka:
- 87 967 slov (391 min.)
- Stav povídky:
- dokončená
- Přístupnost:
- obecná
- Varování:
žádné
- Seriál (svět):
- TNG, VOY
- Období:
- Kategorie:
- napětí
- Pokračování:
- volné pokračování
- Spoiler:
- žádný
- Stručný obsah:
Hvězdná loď Voyager pokračuje ve své dlouhé cestě domů. Po překonání mnoha překážek, přátelsky i nepřátelsky laděných ras, časové poruchy a řady dalších nesnází vlétají do oblasti okrajového vlivu Borgů. Samozřejmě se nehodlají v této oblasti příliš zdržovat a riskovat další střetnutí se společenstvem. V rámci doplnění potřebných zásob navazují obchodní vztahy s Worony. Na první pohled inteligentní a přátelští humanoidé, jejichž rasa přežívá za okolností, které na první pohled vypadají krajně podivně. Jenomže woronská vláda střeží hrozivé tajemství, kterým neúmyslně zatáhne Voyager i jeho posádku do rozsáhlého spiknutí. Na scénu vstupuje i Nová Kolonie a ani v nejmenším nehodlají nechat tuto konspiraci, namířenou proti Voyageru i proti nim samotným, bez povšimnutí. Objevuje se též záhadný Mikel a jeho přítomnost dává až příliš jasně najevo, že vůbec nepůjde o jednoduchou záležitost. To on varuje velitelku koloniální expedice před nebezpečím a rozehrává vlastní hru s cílem, který zná jenom on sám. Navíc nic není takové, jak se na první pohled jeví. Vše je zdánlivě nelogické a zmatené. Oba hlavní konspirátoři zůstávají v pozadí, aniž by kdokoliv tušil, jaké mají skutečně záměry. Voyager a jeho posádku tím pádem čekají nelehké časy…
- Poznámka autora:
Povídka vycházela v roce 2007 na stránkách www.kontinuum.cz jako seriál.
- Prohlášení:
Star Trek a související značky jsou majetkem společnosti CBS Studios Inc. a Paramount Pictures Corp. Tato povídka nemá v úmyslu porušit tato autorská práva, vznikla pouze pro pobavení a nebyla žádným způsobem honorována. Původní příběh, postavy a situace jsou vlastnictvím autora.
Konspirace 2 (bubushow)
Obsah
- Kapitola 1
- Kapitola 2
- Kapitola 3
- Kapitola 4
- Kapitola 5
- Kapitola 6
- Kapitola 7
- Kapitola 8
- Kapitola 9
- Kapitola 10
- Kapitola 11
- Kapitola 12
- Kapitola 13
- Kapitola 14
- Kapitola 15
- Kapitola 16
- Kapitola 17
- Kapitola 18
- Kapitola 19
- Kapitola 20
- Kapitola 21
- Kapitola 22
- Kapitola 23
- Kapitola 24
- Kapitola 25
- Kapitola 26
- Kapitola 27
- Kapitola 28
- Kapitola 29
- Kapitola 30
- Kapitola 31
- Kapitola 32
- Kapitola 33
- Kapitola 34
- Kapitola 35
- Kapitola 36
Kapitola 24
Koloniální vlajkový Dravec Oko 7Z, soustava Ares.
„A je to tady,“ pocítil kapitán Jonathan Tolkin potřebu nějakým způsobem okomentovat nadcházející situaci. Za normálních okolností by mlčel, ale Tasha zde nebyla, aby něco podobného pronesla sama. Cítil jistou povinnost učinit tak za ni. Možná kvůli sobě, možná kvůli posádce.
„Zaměřuji cíle, útočný vzor dvě,“ ohlásila komandér Ostlinová.
„Pal!“ vydal rozkaz k zahájení boje. Sám byl zvědav na výsledek. Výsledek, kterým si byl předem jistý.
Hlavní energetické zbraně umístěné na křídlech zažhnuly přiváděnou energií. Během hledání nových principů ovládání využila Miriam Ostlinová servomechanismy, takže byly pohyblivější. Za normálních okolností mířily střely z obou křídel do jednoho bodu. Ovšem ne v tomto případě. Každé křídlo neslo čtveřici děl a každé dělo mířilo jiným směrem. Úhel byl sice pouhých patnáct procent, ale stačilo to. Menší překvapení pro nepřítele. Hřbetní výzbroj a plně otočné věže s dvojicemi iontových děl a torpédomety čekaly na pokyn ke střelbě. Palebná síla byla více než odstrašující. Akorát ne dost k tomu, aby zastavila dvacet lodí. První tah byl na Nové Kolonii. Zbraně Oko 7Z měly větší dostřel, větší kadenci a tím pádem i výhodu prvního tahu. Desítky odpálených torpéd podpořených energetickými zbraněmi udělaly v řadách nepřítele chvilkový zmatek, ovšem ne dostatečný k tomu, aby narušily jejich organizovanou formaci, ani nestačily ke zničení většího počtu lodí. O to se Tolkin tolik nestaral. Proto pouze tři gandorské lodě skončily zničené a dalších pět zpomalilo kvůli středně těžkým poškozením. Poté se zbylé lodě dostaly konečně na dostřel.
„Přímý zásah. Hlavní počítačové jádro!“ křičela komandér Ostlinová do otřásajícího se můstku. Tolkin jenom kývnul, ať pokračuje. Bylo nad slunce jasné, že se nemýlili. Gandorové přesně věděli, kde zasáhnout nejcitlivější místo koloniální lodi. Tím jim zabránili modulovat znovu štíty a spustit adaptační proces, kterým by se přizpůsobili jejich primitivním zbraním. Zbraním, které měli nově uzpůsobené, takže snáze pronikaly stále oslabenějšími štíty. Miriam zničila další dvě gandorské lodě, než jim rozstříleli hřbetní výzbroj a zasypali je střelbou. Nemířili na žádné důležité systémy, což jasně potvrzovalo jejich záměry. Hodlali loď obsadit. Tolkin se stihnul ohlédnout a věnovat pohled svému velícímu terminálu v okamžiku, kdy štíty úplně vypadly.
„Mluví kapitán!“ otevřel komunikační link k celé posádce. „Všichni se připravte na obsazovací útok! Opakuji…“
Víc nestačil dopovědět. Poznal zvuk transportního paprsku a zcela automaticky, bez zaváhání, se otočil k jeho zdroji. Neměl čas sáhnout po impulsní pušce, takže použil dvojici odpalovačů na zápěstí. Děkoval Hawemu, že ho přesvědčil, aby tuhle chaockou zbraň použil. Miriam automaticky uskočila dozadu, pušku připravenou ke střelbě. Na můstku se zhmotnilo pět útočníků. Daleko se nedostali a soustředěná palba posílená střelbou členů bezpečnosti u dveří je dostala dřív, než si uvědomili, co se děje. Tolkin si konečně aktivoval svůj oblek a rozhlížel se po dalším cíli. Díky mnoha simulacím a cvičením, které prováděli za poslední rok, reagovala posádka velice dobře. Naprostá většina z nich byla pouhými absolventy akademie a tohle byl pro ně opravdový křest ohněm. Navíc obranu lodi vedl chaocký poručík Hawe, který se ujal této role nejenom pro své zkušenosti, ale také z osobních důvodů. Hodlal získat ztracenou čest a v chaocké kultuře existoval jen jeden způsob, jak podobného očištění dosáhnout: na bitevním poli.
Tolkin věděl, že se na Haweho může spolehnout. Už při cvičeních na vlajkové lodi poznal, že má veliký talent pro taktické operace podobného rázu. Kromě toho byl také skvělý taktický důstojník. Možná ne jako Miriam Ostlinová, ale dost dobrý a velice snaživý, takovým tím nevtíravým způsobem. Navíc jako by tomu osud přímo chtěl, tak vypracoval obranné plány pro boj na palubě lodi. Jednotlivé obranné zóny a spousty ošklivých překvapení pro útočníky. Nyní přišla jeho práce nesmírně vhod. Dobře zorganizovaná obrana a rozmístění bezpečnostních oddílů přinášelo zkázu pro Gandory. Nemohli se nikde trvale zachytit a vytvořit si pozici pro útok. Měli početní převahu skoro 10:1, ale nedokázali ji zpočátku využít. Teprve později se jim podařilo za krvavých ztrát uchytit se, ale lidé z bezpečnosti byli v dobrých pozicích a navíc jejich obleky měly ochranný štít, který si ve volných chvilkách dobíjeli. Šokové granáty ani podobné triky na ně tím pádem neplatily.
Podobně tomu bylo ve strojovně, kde hlavní inženýr Simon Ingirus vypustil do systému virus, který měl za cíl infikovat nepovolené vstupy k síti. Doufal, že se mu podaří dostat ten virus na gandorskou loď a tím ji vyřadit. Bylo to hodně optimistické přání, které se mohlo uskutečnit jen při opravdu velké dávce štěstí. Každopádně měl virus zabránit vniknutí do řídících systémů a převzetí kontroly. Jeden z nových postupů, které Simon Ingirus vymyslel v rámci zdokonalení a novinek. Nyní bylo životně důležité, aby ubránili strojovnu. Poručík Hawe zde soustředil jádro svého týmu a zajistil všechny chodby a přístupy do klíčové oblasti. Komunikace fungovala na krátkou vzdálenost pomocí kapesních komunikátorů v odznacích, takže mohl celkem snadno korigovat obranu lodi. Z ostatních sekcí, směrem do strojovny, ustupovali zbylí členové posádky, jak je Gandorové pomalu vytlačovali z obranných pozic.
Voyager ihned po obdržení Tolkinovy zprávy nabral kurz k opuštění soustavy. Provedli krátký skok, zamaskovali se a vrátili zpátky. Přesně podle plánu se dostali útočícím Gandorům do zad. Nikdo si jejich opětovného příletu nevšiml. Gandorové skočili na jejich trik. Kapitán Kathryn Janewayová sledovala znepokojeně situaci z můstku Voyageru. Koloniální loď dostávala co proto a ona nesměla zasáhnout dříve, než Gandorové začnou obsazovat Oko 7Z. Šlo o velice smělý plán, který vystavil koloniální loď smrtelnému nebezpečí, navzdory všem jejich tvrzením, že svoji loď obrání. Hlavní potíž spočívala v rychlých a poměrně propracovaných manévrech Gandorů, které jim nedávaly šanci nečekaně udeřit s výraznějším výsledkem. Teprve později, když koloniální štíty zkolabovaly, se naskytla očekávaná šance. Gandorské lodě se zařadily čelem ke koloniálnímu Dravci a tím jim poskytly zcela ideální cíl pro zasažení svého slabého místa mezi motory.
„Máte zaměřeno, Tuvoku?“ zeptala se kapitán svého bezpečnostního důstojníka. Celkem zbytečně, neboť Vulkánec s přehledem sledoval situaci.
„Ano, kapitáne.“
„Dobře, tak jdeme na to. Palte hned po odmaskování!“
„Rozumím!“ kývnul prostě.
„Tome, teď ukažte, co ve vás je!“ pobídla současně i hlavního pilota.
„Spolehněte se, kapitáne,“ přisvědčil Tom. V hlase měl známku napětí, neboť sám viděl pohyblivost nepřátel, která výrazně předčila manévrovací schopnost Voyageru.
„Teď, Tuvoku!“ vyčkala Kathryn ještě dvě tři vteřiny, než vydala konečný rozkaz.
„Odmaskováváme se. Odpaluji torpéda na cíle jedna až pět!“
Temně modrá koloniální torpéda vyletěla z předních torpédometů Voyageru k cíli. Zaskočila Gandory, i když ne úplně. Čtyři lodě skončily v oslnivém záblesku, jak výbuch pronikl k jejich jádru. Pátá loď stihla zamanévrovat, takže skončila pouze ochromená s vyřazeným pohonem. To už se ale z hlavního roje oddělila další pětice lodí a letěla jim vstříc. V tom okamžiku se pohnul i Voyager na plný impuls a vletěl mezi ně, dříve než stačily přejít do formace. Tím pádem došlo k souboji bočními salvami a mobilnější zbraně Voyageru slavily větší úspěch. Jedna z lodí utrpěla těžké poškození a po chvilce nekontrolovatelného letu explodovala. Další dvě přišly o štíty a zbraně, takže musely ustoupit. Zbylé tři lodě však začaly zle dotírat a dobře si kryly svá zranitelná místa. Nepouštěly Voyager směrem ke koloniální lodi. Ovšem díky manévrům Toma Parise začínali Gandorové svůj boj prohrávat.
„Dalších sedm lodí se odděluje od hlavní skupiny a míří k nám!“
„Zkusíme je odlákat trochu dál,“ kývla na souhlas kapitán. Očekávala, kdy to udělají. „Víme, kolik Gandorů se transportovalo na koloniální loď?“
„Údaje jsou na tuto vzdálenost poněkud zkreslené, ale bylo jich minimálně několik tisíc. Další pak pomocí výsadkových raketoplánů, takže posádku koloniální lodě několikanásobně převyšují,“ ozval se Harry.
„To tam budou pěkně namačkaní,“ neodpustil si poznámku Tom Paris.
„Je to velká loď, pane Parisi. Doufám, že ji ubrání, jinak si nechci představit, co bude následovat,“ napomenula pilota kapitán.
„Gandorské lodě se blíží na dostřel!“ přerušil další úvahy Tuvok.
„Zadní torpéda, plný rozptyl! Palte hlava nehlava!“ přikázala Kathryn ostřeji, než plánovala.
„Rozumím!“ přijal Tuvok poslední rozkaz s lehce nezdviženým obočím.
„Tome, na plný impuls vpřed. Držte je za námi.“
„Ano, madam.“
„Veškerou dostupnou energii do zadních štítů!“
Voyager se poprvé otřásl pod první salvou. Jedna z lodí se přiblížila příliš odvážně vpřed a obdržela přímý zásah čtveřicí odpálených torpéd. Jejich čelní štíty je celkem bezpečně ustály, ale vychýlily loď trochu z dráhy, takže nastavila phaserům Voyageru zranitelnější bok. Sice na pouhé vteřiny, ale Tuvok nezaváhal. Necelé tři vteřiny stačily k tomu, aby prošel skrze oslabený boční štítový vektor. Byla v tom i trocha štěstí, protože útočník měl z počáteční přestřelky poškozený právě boční štít a příliš mnoho energie převáděl do čelního štítu. Proto stačilo velice málo, aby se federační phasery typu VII propálily jeho trupem a vyřadily ho dočasně z boje. Loď okamžitě zpomalila a začala za ostatními zaostávat. Zbylých devět se přibližovalo mnohem opatrněji a mnohem méně odvážně.
„Mám kompletní analýzu jejich štítů!“ ozval se Harry Kim od druhé taktické stanice.
„Mluvte, Harry!“ pobídla ho kapitán k pokračování.
„Mají nové úpravy, které se zcela liší od těch, co máme z koloniální databáze. Zřejmě dokázali upravit svůj vektor natolik, aby přední část byla odolnější vůči energetickým zbraním i torpédům.“
„Našel jste nějakou slabinu?“
„Myslím, že ano,“ přisvědčil okamžitě. „Ten přední štít je odolný vůči všemu, co můžeme proti nim vyslat, ale zároveň využívá stejné technologie jako doposud. Jejich štít v pravidelných intervalech kolísá, jak je do něj přiváděna energie, na kterou nejsou jejich systémy podle mě stavěné. Takže, pokud udeříme v přesný okamžik plnou silou do jednoho místa v okamžiku poklesu energie, tak bychom ho měli prolomit.“
„Dobrá práce, Harry,“ pochválila ho kapitán za skvělou analýzu. „Tuvoku?“
„Mohlo by to fungovat,“ připustil. V ten okamžik se Voyager otřásl pod novou, tentokrát již mnohem silnější a přesnější palbou.
„Do toho!“
Šéf bezpečnosti se dal do práce okamžitě. Na své konzoli si našel Kimovy údaje, které mu mladý praporčík hbitě přeposlal. Okamžitě zaměřil nejbližší loď. Upravil phasery na vyšší frekvenci a v přesný okamžik vypálil současně zleva i zprava do jediného bodu.
„Funguje to!“ nemohl se ovládnout Harry, který samozřejmě viděl totéž co Tuvok.
„Značné poškození v přední části gandorské lodě. Nestahují se, pokračují dál,“ usadil Vulkánec jeho nadšení. „Vlastně se přibližují mnohem rychleji než ostatní lodě.“
„Jejich motory běží na 150 %. Tohle nevydrží dlouho,“ zamračil se Harry nad údaji, které dostával.
„Nejspíš chtějí provést sebevražedný nálet!“ reagoval jako první Tuvok, kterému to myslelo nejrychleji.
„Tome! Zkuste před ním uhnout!“ zakřičela kapitán na hlavního pilota.
Tom Paris sice strhnul kormidlo Voyageru okamžitě, ale nezabránil zkáze úplně. Gandorské lodě úmyslně zpomalily, což podtrhovalo jejich úmysly. Díky rychlé reakci nenarazila loď do Voaygeru, ale explodovala v těsné blízkosti. V příliš těsné blízkosti, než aby štíty plně absorbovaly energii z výbuchu. Voyager vypadal, jako by dostal smyk, a bláznivě se zatočil při výpadku pravé gondoly. Útočníci se znovu dali do pohybu.
„Hlášení o škodách!“ vyštěkla Kathryn, které se ještě napůl točila hlava.
„Z pravé gondoly uniká plasma. Štíty klesly na 28 %. Protržení trupu na palubách 13, 14 a 15. Zatím žádné zprávy o obětech,“ hlásil Tuvok.
„Gandorové se znovu blíží,“ oznámil Harry čekaje na další rozkaz.
„Kapitáne, myslím, že v dané situaci jsme udělali, co bylo v našich silách. Bylo by logické ustoupit, dokud máme warp, a vyčkat příchodu koloniálních posil!“
„Máme je tam nechat?“ vzhlédla kapitán více tázavě než rozčileně. Nerada ustupovala z boje, když bylo v sázce tolik.
„Celou dobu věděli, co přijde, a dobře se na to připravili. Způsobili jsme Gandorům ztráty, které mohou být pro ně rozhodující. Ovšem pouze pokud budeme naživu.“
„Pokud se stáhneme a provedeme opravy, tak se můžeme brzy vrátit. Máme přeci maskování, takže o nás nebudou vědět, a můžeme zachránit, co se dá,“ přidal se i Tom Paris.
„Dobrá, Tome, vyveďte nás pryč. Maximální možný warp.“
„Možná to nebude třeba!“ zajásal najednou Kim.
„Co máte, Harry?“
„Přijímám zprávu na koloniální frekvenci. Vysílají na tajném kanále.“
„To si docela pospíšili,“ poznamenal Tom Paris u kormidla.
„Co říkají?“
„Chtějí, abychom udržovali kurz…,“ začal číst obsah sdělení.
Kapitán kývla na hlavního pilota a Tom ihned zadal příslušné souřadnice. Gandorové se k nim začali znovu přibližovat, ale ke střelbě už se nedostali. Koloniální Dravec se odmaskoval za jejich zádí a začal je okamžitě torpédovat. Šlo o menší loď třídy X, která se obvykle používala jako transportní plavidla, ale měla rozhodně pár nových úprav. Například větší množství palebných postavení, jimiž začala nepřátele odstřelovat. Gandorové reagovali bleskově, takže ztratili pouze jednu loď a jedna byla lehce poškozená, ale to už se šest z nich otočilo a letělo dravci vstříc. Největší hloupost, jakou mohli udělat, protože Dravci operovali obvykle ve dvojicích. Druhý dravec třídy X se vynořil přímo za nimi a na hrozbu z obou stran nenalezli Gandorové okamžitou odpověď. Dvě lodě skončily zničené a síly se pozvolna vyrovnaly. Oba Dravci nezůstali nic dlužní svému jménu a kroužili kolem v dokonale sehraných manévrech, které ničily jednu loď za druhou. Zatáhli Gandory do oblasti asteroidů a tady je prostě umanévrovali.
Na scénu vstoupil poslední hráč. Zatímco probíhal boj hluboko v soustavě, odmaskoval se třetí dravec, třídy C. V blízkosti vlajkové lodi. Kapitán nedal nepřátelům žádnou šanci. Zničil všechny lodě, co se držely poblíž, a bez váhání začal pálit i po výsadkových modulech přichycených k trupu lodi, kam Gandorové vyslali své další týmy poté, co zjistili, že Voyager nezmizel. Na palubu Oko 7Z se současně přesouvaly ozbrojené týmy určené k obsazování a boj o každý roh, každou chodbu, každou sekci, se rychle změnil. Z lovců se stala kořist. Koloniální síly metodicky likvidovaly každého, kdo se jim dostal do cesty. Nikdo z Gandorů se nesnažil vzdát, a tak to skončilo nevyhnutelně zabitím každého z nich. Žádný z jejich sebevražedných útoků nemohl obrněné družstvo zaskočit, protože na ně byli zvyklí a počítali s nimi.
Následuje:
Kapitola 25
CZ Kontinuum Star Trek fan klub a správa archivu Memory Alpha nepřebírají zodpovědnost za obsah, odpovídající charakteristiky ani za formu (gramatické nedostatky) uveřejněných povídek. Toto vše je výhradně zodpovědností autora.